Blog

EN

Facebook

Inspirativní filmy s tématikou osobního růstu a rozvoje

antonio barrera banda
Peruánský léčitel Antonio Barrera Banda v Brně
12.3.2015
Louise Hay o EFT
Louise Hayová: „Nevím jak, ale EFT funguje“
25.3.2015

Inspirativní filmy s tématikou osobního růstu a rozvoje

inspirované filmy

Především v posledním desetiletí se roztrhl pytel se zajímavými filmy a dokumenty, které člověka mohou inspirovat ke změnám v životě směrem k větší radosti, smysluplnosti, hojnosti, lepším vztahům, spiritualitě anebo třeba jen k zamyšlení, zdali náš pobyt na tomto světě je opravdu jen o tom postavit dům, koupit si auto, vychovat děti a být uznávaný v nějaké oblasti.

Přináším Vám výběr z filmů a dokumentů, které mě oslovily a ke kterým se rád vracím. Většina z nich je v češtině nebo s českými titulky a řada principů zmiňovaných v těchto snímcích se prolíná s principy, na kterých je postavená EFT terapie.

 

 Miluj svůj život

Film postavený na principech učení Louisy Hayové – duchovní učitelky, spisovatelky, propagátorky pozitivního myšlení a autorky stejnojmenného bestselleru.

 

 

Tajemství (The Secret)

Dokumentárním filmem, v němž vystupuje řada motivátorů, koučů, psychologů a také vědců, se táhne linie principů zákona přitažlivosti – tedy teze, že přitahujeme do svého života to, na co myslíme. Naneštěstí byla z dokumentu vyřazena Esther Hicksová, která je pro řadu příznivců zákona přitažlivosti tou hlavní inspirací. Také je v dokumentu na můj vkus zbytečně moc zdůrazňován americký úspěch – peníze, rychlá auta a úspěšní byznysmeni.

I tak ale principy zákona přitažlivost v tomto podání stojí za pozornost a film za nejedno zhlédnutí.

 

 

 

Hovory s Bohem

Film natočený na základě životního příběhu Neala Donalda Walsche – spisovatele a duchovního učitele. Příběh ilustruje jeho životní cestu – jak se dostal na samotné dno a jak v situaci zoufalství a beznaděje pokládal otázky Bohu. A k jeho překvapení začal dostávat odpovědi …

Známější než film je knižní trilogie Hovory s Bohem, která je přeložená do češtiny, je běžně k dostání v knihkupectví a rozhodně stojí za přečtení.

 

 

 

Pollyanna

Tento snímek je jednou z mnoha adaptací slavné knihy z roku 1913. Pojednává o příběhu malé dívky, která v prostředí které ani zdaleka neevokuje dobrou náladu, nachází vždy něco dobrého a ovlivňuje tak pozitivně nejen svůj svět, ale také svět lidí okolo ní.

 

 

 

The Opus

The Opus je natočený v podobném duchu jako Tajemství (The Secret) nebo The Compass a divákovi se dostane řada dobrých rad od známých řečníků, motivátorů a osobností z oblasti osobního rozvoje.

 

 

 

The Compass

Dokument od tvůrců Tajemství (The Secret) a The Opus. Snímek dále vysvětluje principy uvedené v Tajemství – sice ne tak vizuálně přitažlivým způsobem, na druhou stranu možné více prakticky.

 

 

 

V angličtině

 

Proměna

Za tímto filmem stojí především Wayne Dyer – známý řečník, motivátor, terapeut a autor mnoha bestsellerů. Film pojednává o tom, jak můžeme provést změny v mnoha oblastech a směřovat ve svém životě k smysluplnosti a radosti.

 

 

Mgr. Lukáš Srbecký, EFT poradna Brno, http://www.eftporadnabrno.cz/

Comments are closed.